Åpen dag på Ä´vv

Ä´vv

Arrangør: Ä´vv skoltesamisk museum

Sted: Museet

Tid: 30.aug. 9:30-16:30

Universelt utformet: Ja

Lørdag 30.8. inviterer Ä´vv til åpen dag på museet. Det vil være forskjellige aktiviteter  for folk i alle aldre.

Dette vil skje på Ä´vv i løpet av dagen

-Besøk tingenes «hjem»: Bli med på omvisning i museumsmagasinet. Det vil være mulig å se på gjenstandene, stille spørsmål og bidra med egne tanker om gjenstandene. Det er plass til 5 personer per omgang, påmelding i skranken på dagen. Tidspunkt: 9:45, 10:15, 10:45, 11:15, 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 14:15.

-Siste helg med temporærutstilling «Vääim kiõj»: Ta deg gjerne en tur gjennom utstillinga for å tenke over hvordan håndverk og tradisjoner flettes sammen i mer moderne, kunstneriske tilnærminger. Hvordan kan man videreføre håndverkstradisjonene inn i framtida? En av kunstnerne, Venke Tørmænen, vil være i utstillinga fra 10-11.

-Guiding i hovedutstillinga på formiddagen

-Mini-Pop-Up-utstilling: Kom og se på Mini-Pop-Up-utstillinga om forskjellige skoltesamiske bygningstyper

-Interaktiv utstilling: Bli med på å lage en stor plakat om hva «hjem» betyr for deg. Hvilke tradisjoner eller aktiviteter betyr noe for din identitet? Hvilken rolle spiller naturen? Hvordan er det å bo i Finnmark/Sør-Varanger?

-Aktivitetshefte og letequiz til barna er tilgjengelige hele dagen

Det vil bli servert kaffe og kjeks hele dagen.